Měsíc v růžové – počtvrté bojujeme společně proti rakovině prsu

Dámy, myslíte na sebe i své blízké? Jak často provádíte samovyšetření? A co vaše kamarádky? Právě teď je nejlepší čas probrat toto téma u skleničky. Je totiž říjen a ten se celosvětově halí do růžové a témata rakovina prsu, prevence, samovyšetření by měla znít na každé dámské akci. Nechceme nikoho strašit, jen připomenout, jak je prevence důležitá. Čím víc z nás o tom bude mluvit, tím je větší šance na zpomalení této dnes již téměř civilizační nemoci. Přidejte se k nám!

Program Měsíce v růžové bude zahájen již ve středu 12.10. a to oblíbenou Ladies Night v Cinema City Letňany s filmem Bezva ženská na krku. Od pátku 14. října bude v OC Letňany k dispozici informační stánek, kde budou zkušené edukátorky vysvětlovat vše kolem možností prevence a diagnostiky nemocí prsu. Zájemci si odnesou materiály jak provádět samovyšetření. Součástí akce je i veřejná sbírka pořádaná organizací Mamma HELP. Podrobné informace o všech programech v rámci Měsíce v růžové je možné najít na www.mesicvruzove.cz.

Pacientská organizace Mamma HELP letos představí svou novou kampaň zaměřenou na mladou generaci a prevenci. Uzel na kapesníku jako připomínka NEZAPOMEŇ na… je symbolem, který má připomenout ženám pravidelné samovyšetřování prsu, ale i návštěvu mamografu. Uzel lze samozřejmě uvázat na čemkoli co je zrovna po ruce, a nemusí to být jen záležitost ženy samotné. „ Do hry je dobré vtáhnout i mužskou polovinu populace, pánové tím mohou dát najevo svou lásku a starost o zdraví té, na které jim záleží,“ říká Jana Drexlerová, ředitelka sdružení. Šířit myšlenku kampaně a zapojit se do ní může pomocí sociálních sítí každý. Stačí dělat svým blízkým uzly na čemkoli, co jde zauzlovat, vyfotit to a sdílet fotku s ostatními pod hashtagem #udelejuzel.

„Vsadili jsme na sociální sítě a věříme, že mladé lidi osloví náš uzlíkový spot. Natočili ho pro nás studenti školy Michael, a všichni jsme zvědaví, jakou uzlíkovou lavinu a hlavně zájem o tolik potřebnou péči o prsa se podaří spustit,“ dodává Drexlerová.

V sobotu 15. října projekt podpoří mladí youtubeři, kteří OC Letňany navštíví v rámci své tour po Česku a Slovensku. Chystá se Ladies Night i v kině Lucerna, konkrétně 18.10. Asi nejzajímavější aktivitou bude sportovní klání na horolezecké stěně, které bude v OC Letňany probíhat ve dnech 25. – 30.10. pod názvem KO Speed Climbing a kterého se zúčastní ti nejlepší v tomto oboru. Podpora sportovců je pro projekt vždy velmi důležitá a hlavně připomíná, že sport pomáhá i při boji s jakoukoliv nemocí.  I letos zajistil Ford speciální edici růžových vín, jejichž koupí návštěvníci přispívají na aktivity Mamma HELPu.

A znovu bude v OC Letňany po celý říjen mobilní studio rádia Kiss 98, které bude vysílat živě ve všední dny odpoledne (15:00 – 20:00) a celý víkend (8:00 – 20:00). Součástí studia je i dětský koutek s malováním na obličej, fotostěna pro možnost vyfocení s moderátory či hosty, kteří se budou účastnit vysílání. Zajímavostí bude pořad Na Férovku Hanky „Mašle“ Reinders s hosty, který poběží vždy od úterý do pátku mezi 15 – 17 hod. Zvát si bude velmi zajímavé hosty. Každý všední den před zahájením vysílán í si návštěvníci mohou vyzkoušet, jaké je to být moderátorem rádia. Podrobnosti o živém vysílání a pozvaných hostech najdete na www.oc-letnany.cz/akce/.

Slavnostní zakončení s předáváním šeků organizaci Mamma HELP proběhne v neděli 30. října za podpory různých populárních osobností a s doprovodným programem v podobě módní přehlídky podzimních a zimních outfitů známých značek, jejíž součástí bude i přehlídka modelů, které předvedou dámy z Projektu i60 Senior Fashion.

Partnery projektu Měsíc v růžové jsou:

Rádio Kiss 98 fm, Ford AMB Praha, Nákupní centrum Eden, Obchodní centrum Plzeň, Král vín ČR.

 

O Obchodním centru Letňany

Obchodní centrum Letňany bylo postaveno v roce 1999. Toto největší obchodní centrum v České republice s rozlohou přes 125 000 m2 patří mezi TOP 40 obchodních center v Evropě. Návštěvníci zde mohou nakupovat ve více než 180 obchodech. Největší zastoupení mají obchody s módou a módními doplňky. Centrum nabízí také bohatý výběr obuvi, sportovního vybavení, hraček a výrobků pro péči o krásu a zdraví. Návštěvníci zde najdou i nejmodernější hypermarket Tesco  u nás. Mohou využít také řady služeb – od květinářství, přes cestovní kanceláře až po kadeřnictví či čistírnu. Mezi nakupováním mohou lidé navštívit sportovní centrum, aquacentrum, multikino, Hurricane Factory, Surf Arenu či se občerstvit v některé z kaváren či restaurací.

O Mamma HELP, z.s.

Sdružení bylo založeno v roce 1999. Jedná se o nevládní neziskovou organizací, která sdružuje ženy s diagnózou rakovina prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty. Ročně se na na síť Mamma HELP center (Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové, Přerov, Zlín, Plzeň, České Budějovice) obrátí téměř 7000 klientek a klientů.  Mamma HELP personálně zajišťuje také Avon linku proti rakovině prsu. Všechny služby jsou poskytovány zdarma.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Renata Nejtková, Mall Marketing Manager,

e-mail: rnejtkov@cz.tesco-europe.com, tel.725 839 991

 

Mamma HELP, z. s.

Mgr. Jana Drexlerová, tel.: 739 632 883, Ing. Lucie Milaberská, tel.: 720 958 625