Měsíc v růžové – tisková zpráva

OC Letňany se připojuje k celosvětovému boji proti rakovině prsu Měsícem v růžové

Praha, 30. září 2013 ‒ Zítra zahajuje Obchodní centrum Letňany měsíc boje proti rakovině prsu. Se svými partnery sdružením Mamma HELP, lékaři z Onko Centra, Nadačním fondem Tesco a řadou známých osobností se centrum připojuje k celosvětovým projektům, které šíří povědomí o této problematice a vyzdvihují důležitost prevence a význam včasné diagnostiky. Měsíc v růžové v OC Letňany návštěvníkům umožní dozvědět se co nejvíce informací a nabídne jim příležitosti k diskuzím s odborníky i lidmi, kteří mají s nemocí vlastní zkušenosti. Do řady iniciativ se budou moci zájemci sami aktivně zapojit, a tím boj proti rakovině prsu podpořit osobně. V zahraničí se tradice října v růžové barvě, která symbolizuje boj proti rakovině prsu, udržuje již 27 let.

Zahájení Měsíce v růžové proběhne v OC Letňany v úterý, 1. října od 16 do 19 hodin za přítomnosti zástupců pacientek i lékařů z Onko Centra, kteří budou odpovídat na dotazy přítomných. Podpořit Měsíc v růžové přijdou také herečky Veronika Freimanová a Chantal Poullain. Odpolednem návštěvníky provede moderátorka Karolína Ruppert. Po celý říjen bude v OC Letňany k dispozici informační stánek, kde budou ženy ze sdružení Mamma HELP vysvětlovat vše kolem možností prevence a diagnostiky nemocí prsu. Návštěvníci stánku uvidí také video z průběhu vyšetření a dostanou materiály jak provádět samovyšetření prsu. Program doplní pravidelné individuální poradny lékařů. Po celý říjen bude také probíhat veřejná sbírka pořádaná Nadačním fondem Tesco, jejíž výtěžek obdrží sdružení Mamma HELP.

„Těšíme se na aktivity v OC Letňany z řady důvodů. Jedním z nich je rozsah a pojetí celého měsíce, protože zahrnuje různorodé aktivity pro všechny věkové skupiny a pro aktivní i pasivní zapojení lidí. Celý říjen tak navazuje na naše projekty, které mají jednak preventivní, tedy osvětový ráz, ale rovněž se pokoušejí zlepšit kvalitu života pacientů a jejich rodin. V neposlední řadě se díky těmto akcím snažíme získat fi nanční prostředky na podpůrnou péči při onemocnění rakovinou prsu. Mám radost i ze zapojení jednotlivých obchodů centra,“ říká Mgr. Jana Drexlerová, ředitelka sítě Mamma HELP center.

„Obchodní centrum Letňany navštěvují celé rodiny s dětmi, nejčastěji ale ženy, a proto jsme připravili Měsíc v růžové, abychom právě ženy oslovili na místě, kde tráví volný čas a připomenuli jim, že zdraví je jedna z nejdůležitějších věcí v jejich životě. K růžovým akcím se hlásí i obchody v OC Letňany a to formou slev na vybrané zboží. Samotné centrum přispěje 10 % z každého prodaného Dárkového šeku OC Letňany na sdružení Mamma HELP. Všechny aktivity, ať už přímo v OC Letňany nebo v přilehlých lokalitách, si kladou za cíl především šířit povědomí o onemocnění. Je smutné, že v současné době využívá vyšetření hrazeného pojišťovnami jen něco málo přes 50 % žen nad 45 let. Ukázalo se, že informovanost se ale dobře přenáší přes mladou generaci, která se v tomto jeví jako zodpovědnější než jejich maminky a babičky. Proto je mezi zapojenými hosty řada těch, kteří umí oslovit i mladší ročníky,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco.

Měsíc v růžové nabídne sport, zábavu i setkání s osobnostmi

V boji proti rakovině prsu je důležitá zejména včasná diagnostika, která může vést k úspěšnému vyléčení. Je však potřeba také dbát na své zdraví. Jedna z věcí, která k prevenci patří, je zdravý životní styl. K Měsíci v růžové v OC Letňany budou proto patřit i aktivity spojené s pohybem a sportem.

Plaveme prsa

V sobotu 12. října se v bazénu Lagoon u OC Letňany uskuteční plavecká štafeta, která je součástí celorepublikové akce Plaveme prsa. Akce se pořádá v jeden den ve více městech po celé republice a účastní se jí jak pacientky a členky pacientských organizací, tak sympatizující ženy, muži i děti. Štafetu v Lagoon přijde podpořit i zpěvačka skupiny Verona Markéta Jakšlová a hudebník Jacob MC ze skupiny Skyline. Společně pak kromě plavání vyrazí na nákupy, aby tak fi nančně podpořili celý projekt. Startovné je dobrovolné a půjde na konto sdružení Mamma HELP.

Turbo – zábavní odpoledne

O víkendu 12. a 13. října se v OC Letňany u fontány představí od 13 do 18 hodin nový kreslený fi lm Turbo od společnosti Dreamworks, který děti seznámí s novým šnečím kamarádem. Během víkendu budou mít děti šanci vyhrát nejen předměty s Turbo motivem, ale během různých soutěží budou ve hře i vstupenky do kina a další zajímavé dárky. Návštěvníci mohou přispět na sbírku Nadačního fondu Tesco, jejíž výtěžek půjde sdružení Mamma HELP.

Zdraví pro zdraví

V sobotu 19. října se v Rekondičním Centru Letňany uskuteční od 10 do 19 hodin sportovní akce Zdraví pro zdraví. Den plný wellness a fi tness aktivit je určený pro širokou veřejnost a každoročně se do něj zapojuje více a více dobrovolníků i diváků. Ve 14.00 hodin navíc budeme společně usilovat o rekord v počtu cvičících na gymnastických míčích, který bude zapsán do České knihy rekordů.

Módní přehlídka s Benem Cristovao

V neděli 20. října se od 13 do 19 hodin uskuteční Módní přehlídka podzimních a zimních kolekcí obchodů OC Letňany s vystoupením Bena Cristovao a Karolíny Ruppert. Program zakončí předání šeků s finanční podporou Mamma HELP za přítomnosti několika zajímavých hostů, kteří celý Měsíc v růžové v OC Letňany podporují. Jen namátkou jmenujme Veroniku Freimanovou nebo Štěpánku Duchkovou.

Příběh jedné z nás – Stačí vyléčit jednou?!

Boj proti rakovina prsu je stále aktuální, každoročně se onemocnění týká téměř sedmi tisíc žen v České republice. „Když jsem zjistila, že bulka, kterou jsem si našla v levém prsu, je opravdu zhoubná a čeká mě dost náročná léčba, byl to šok. Nikdo v naší rodině nemocný nebyl, nečekala jsem to. Ale moje kamarádka si takovou léčbou prošla, a tak jsem tušila, že to nebude lehké. Ale ona už byla pár let zase zdravá a to mi dodávalo sílu a odvahu. Věřila jsem, že i já to zvládnu. Hned při první chemoterapii se mi navíc dostal do ruky letáček, a tak jsem zašla do MAMMA HELP CENTRA, kde mi poradily už vyléčené pacientky se vším, co jsem neznala a nevěděla. Uklidnila jsem se a to mi moc pomohlo. Nebylo to příjemné období mého života, ale přestála jsem všechno docela dobře a teď se cítím skoro jako dřív… Jsou chvíle, kdy se obávám, aby se mi nemoc nevrátila, vím, že se to stává, někdy i po mnoha letech. Ale nepřipouštím si to, žiju naplno, a na rozdíl od jiných, které nic podobného nepotkalo, si opravdu význam tohoto rčení uvědomuju. A věřím, že mi to tak dlouho vydrží,“ říká paní Alena Vávrová, jedna z žen, která svým příkladem chce pomoci druhým.

O Obchodním centru Letňany

Obchodní centrum Letňany bylo postaveno v roce 1999. Toto největší obchodní centrum v České republice s rozlohou přes 125 000 m2 patří mezi TOP 40 obchodních center v Evropě. Návštěvníci zde mohou nakupovat ve více než 180 obchodech. Největší zastoupení mají obchody s módou a módními doplňky. Centrum nabízí také bohatý výběr obuvi, sportovního vybavení, hraček a výrobků pro péči o krásu a zdraví. Návštěvníci zde najdou i jeden z největších hypermarketů Tesco u nás. Mohou využít také řady služeb – od květinářství, přes cestovní kanceláře až po kadeřnictví či čistírnu. Mezi nakupováním mohou lidé navštívit sportovní centrum, aquacentrum, multikino, Skydive arénu či se občerstvit v některé z kaváren či restaurací.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:
Vladimíra Kolaříková, mediální zástupce, Native PR
tel. +420 739 298 166, e‑mail: vladimíra.kolarikova@nativepr.cz

 

Celá tisková zpráva ke stažení v pdf

 

mesic1