Naše příběhy: Jana Bechyňová

Kdy jsem poprvé slyšela o Mamma HELP? Už to bude dvacet let a poprvé mi o něm řekla moje sestřenice, alergoložka a imunoložka. Bydlela jsem ve Strašnicích, což bylo do tehdejšího sídla u Vinohradské nemocnice kousek.

Přesně si vybavuji, že první, koho jsem tam tehdy potkala, byla Jana Drexlerová. Ta se mne hned ujala, vše mi vysvětlila, zklidnila mě a dodala optimismu.

Od sestřenice jsem věděla, že se v Mamma HELPu také cvičí. Takže jedním z hlavních motivů byla chuť si protáhnout celé tělo.  A to se podařilo. Díky „mamáči“ jsem tak pravidelně cvičila a chodila dokonce i plavat.

Mamma HELP jsem využila jako pacient dvakrát. To „podruhé“ bylo určitě náročnější. Byl to šok a vyrovnat se s ním,  mi „mammahelpky“ zásadně pomohly.  Už jsem věděla, co mě zde čeká a skvěle to zafungovalo.

Tím, že se nemoc po dvanácti letech vrátila, není určitě uzavřenou kapitolou.  Chodím na pravidelníé kontroly jednou za půl roku a do Mamma HELP pravidelně cvičit.

A co mám na Mamma HELP nejraději?  Je toho více: vždy se těším na rekondice, jsou skvělé. Také jsem moc ráda, že díky Mamma HELPu pravidelně cvičím, no a především jsem zde za ty roky našla spoustu nových kamarádek.