Naše příběhy: Taťána W.

O Mamma HELP mi v listopadu 1999 řekl přímo můj onkolog, pan MUDr. Václav Pecha. Sám se mi svěřil, že si rakovinou také prošel, jak přišel o vlasy, ale i o tom, že to zvládl a znovu se vrátil do aktivního života. Tímto mne dal velikou naději, že se dá i rakovina prsu vyléčit. Je tomu již od léčby 19 let, zatím se cítím zdráva.

Na první setkání si pamatuji velice dobře. Pan doktor mě seznámil s jinou pacientkou, teď již dlouholetou přítelkyní Blankou s tím, že ve dvou se to“ lépe táhne“. Vysvětlil nám, čím se Mamma HELP zabývá a nabídl, že se můžeme přihlásit jako členové, což jsme obě s radostí i udělaly.

Tehdy jsem hledala především psychickou podporu, které bylo potřeba asi nejvíce. To se povedlo úplně skvěle a do „klubu“, jak jsme si Mamma HELP pojmenovaly, jsem chodila velmi ráda. Velmi dobře si také vzpomínám na mé první terapeutky, kterými byly Mgr. Jana Drexlerová a Marcela Mejstříková. S oběma se mi velmi dobře povídalo.

Za velmi důležité jsem považovala fakt, že si mne někdo vyslechl a já zase jiné ženy. Vyměnily jsme si typy na podpůrné prostředky, proti bolesti, nevolnostem,  seznámila se s různými kosmetickými výrobky, které používám dodnes.  Získala jsem nové kamarádky.  Účastnila jsem se i některých odpoledních programů. Třeba vánoční programy, oslavy narozenin některých z nás, které slavily životní jubilea apod. Dovolí-li mi čas, akcí Mamma HELP se velmi ráda účastním dodnes.

Závěrem chci říci, že to, že byl Mamma HELP založen a to nejen v Praze ale i v ostatních městech naší republiky, považuji za skvělý počin. Ráda si čtu v Bulletinu, který vycházel 12 x a teď 6 x do roka. Jsou v něm mnohdy odborné články, různé rady, připomínky narozenin jednotlivých členek našeho Mamma HELPu.