Naše příběhy: Markéta Herinková

Poprvé jsem o Mamma HELP našla informace na internetu v dubnu 2015. Bylo to krátce poté, co mi byla sdělená diagnóza karcinomu prsu a já hledala nějaké informace a zkušenosti od někoho, kdo již prošel léčbou.

Do Mamma HELP jsem se vydala s pocitem, že chci sdílet své emoce s někým, kdo si prošel stejným problémem, vyslechnout pozitivní příběhy a zkušenosti těch, kteří již mají léčbu úspěšně za sebou.

Hledala jsem tehdy především psychickou pomoc a uklidnění ve chvíli, kdy má člověk strach a potřebuje získat optimismus a naději, že vše dobře dopadne, že není jediný na světě a že se i s tímto problémem dá žít plnohodnotně dál.

Mé první osobní setkáni v Mamma HELP centru bylo s Hankou Jírovcovou a Janou Drexlerovou.

Po léčbě celá rodina využila rekondiční pobyt pro rodiny s dětmi v rámci projektu „Říct to dětem“, který pro nás všechny měl obrovský přínos – dětem ukázal, že i jiné děti mohou mít nemocnou maminku a stejné starosti, manžel potkal muže, se kterými mohl problém probrat z chlapského pohledu, a všichni jsme měli celou dobu vedle sebe báječnou psycholožku Marii Zemanovou, se kterou bylo možné mluvit o čemkoli ať  již společně, nebo každý zvlášť.

Ten pocit sounáležitosti, vnitřní síly, odpočinku a možnost poznat nové přátele, který jsme díky tomuto projektu Mamma HELPu mohli zažít, určitě patří k významným milníkům na naší rodinné cestě životem po nemoci.

Po 15ti měsíční léčbě jsem se na plný úvazek vrátila zpět do práce, pracuji ve farmaceutické firmě. V Mamma HELPu působím jako externí edukátorka, pomáhám pokud je potřeba dělat preventivní přednášky a snažím se vypomáhat v různých projektech, charitativní běhy, prodeje atd.

V kontaktu s Mamma HELP bych ráda zůstala i nadále a budu velice rada, pokud by můj příběh pomohl nebo podpořil a motivoval další pacientky.