Neděle v OC Letňany jako pohlazení po duši

V neděli 20. října měli všichni návštěvníci obchodního centra Letňany příležitost seznámit se s informacemi, které se týkají vážného ženského onemocnění, rakoviny prsu, i trochu netradiční formou. Součástí čtyřtýdenní akce Měsíc v růžové, kterou se OC Letňany přihlásilo k celosvětové říjnové kampani, byl totiž nedělní program doslova pro celou rodinu. Na pódium se střídaly známé osobnosti – Veronika Freimanová, Štěpánka Duchková, Karolína Ruppert, zpíval Pavel Callta i Ben Christovao, soutěžilo se i cvičilo, celé odpoledne se na molu předváděly modely známých značek, které lze v obchodním centru zakoupit, a spousta lidí využila možnosti vyfotit se a poslat vzkaz všem ženám, které s rakovinou prsu bojují. S tímto skvělým nápadem přišel časopis Moje psychologie, který spolu s kosmetickou značkou Astor nabídl zájemcům růžové rtěnky, a vybídl je: Pošli pusu dál! Pusy i vzkazy se šíří internetem už nějakou dobu, a před stěnou s růžovými mašličkami v OC Letňany se v neděli také vyfotilo několik set lidí. Děkujeme, je to pro nás nejen hodně dojemné, ale taky moc důležité!

MAMMA HELP dostal od Mladé fronty kromě tohoto dárku ještě i jeden obrovský dar – šek na finanční příspěvek ve výši 170 000 korun. Jde o deset procent z hodnoty placené inzerce, kterou si v říjnovém čísle objednala řada známých firem a společností. Jsem opravdu velmi vděčná obchodní ředitelce Lence Benetkové i všem zainteresovaným za zájem o naše problémy i pochopení našich potřeb.

Naše poděkování patří stejně tak i šéfredaktorce časopisu Moje psychologie, Simoně Matáskové, a celé redakci, která se na přípravě „ růžového“ čísla podílela. Vážím si zejména citlivého a hluboce lidského přístupu všech, kdo se na rozhovorech s pacientkami i na dalších článcích podíleli, a perfektního zpracování textů i fotografií. Ne vždy to bohužel bývá zvykem…

Peníze, které od všech, kdo nás v letošní říjnové kampani podpořili, na konci měsíce získáme, by nám měly umožnit otevřít brzy další, již osmé MAMMA HELP centrum, tentokrát v Českých Budějovicích.

Jana Drexlerová