Pinktober v IGY

1. – 31. 10. 2019

Měsíc ŘÍJEN je na celém světě měsícem prevence rakoviny prsu a podpory nemocných žen. Tato myšlenka – Breast Cancer Awareness Month – vznikla v roce 1985 v USA. Jde tedy už o více než 30 let dlouhou tradici. Cílem je podpořit prevenci a také ukázat, jak se s nemocí potýkají ženy, které potkala. Tradičním symbolem se stala růžová stužka a hlavně samotná růžová barva, proto se také ujal název pro tuto osvětu „pinktober“ aneb česky „Říjen v růžové“.

Na vyjádření podpory Října v růžové zahalí IGY svou unikátní fasádu na celý měsíc do syté růžové barvy. „Převlečený“ do růžova je i infostánek u hlavního vchodu do IGY. Připojíme se tak k iniciativě Mamma HELP, která, prostřednictvím svých 8 center po celé České republice – jedno z center sídlí přímo v Českých Budějovicích – nabízí pomoc ženám v boji s rakovinou prsu, a jejich blízkým.

Děkujeme za podporu této iniciativy i dm drogerie markt v IGY! Věnovala 350 ks růžových rtěnek a 5 velkých růžových kosmetických balíčků, na které se mohou těšit divačky speciální Dámské jízdy s předpremiérou filmu Poslední aristokratka 15. 10. v multikině CINESTAR v IGY.