Plavali jsme prsa v Přerově

V sobotu 11. října 2014, v době od 14 do 16 hodin, jsme v plaveckém bazénu v Přerově “Plavali prsa“.

Na tento již čtvrtý ročník celostátní akce nás vyzvala Aliance žen s rakovinou prsu. Mamma HELP sdružení Přerov, společně s Mamma HELP centrem Olomouc, jsme se k této akci připojili a poslali jsme článečky a plakátky do Přerovského deníku, pozvali jsme i RTV Přerov. Veřejnost jsme ještě o této preventivní a motivační akci informovali i jednotlivě e-mailovou poštou, ale i relaci v Rádiu Olomouc.

Musím zdůraznit, že z ředitelství Teplo Přerov, který Plavecký areál provozuje, nám v tomto ohledu byli maximálně vstřícní, což dovedeme náležitě ocenit.

Podpořit nás přišla i VZP ČR, která měla svůj stánek s informačními letáčky a dárečky. Návštěvníci měli možnost u jejich stolečku si nechat přeměřit svůj BMI.

Mamma HELP na svém propagačním stolečku prováděla prezentaci, nabízela letáčky a také možnost si vyzkoušet samovyšetření prsou.

Celkem plavalo asi 80 plavců /někteří se nepřišli zapsat/, většina byla žen, ale bylo i hodně dětí, kteří si to asi nejvíce užili. Každé dítě bylo od nás obdarováno malým dárečkem. Ale abychom nebyli nespravedliví, přišli i muži a kupodivu se zajímali i o samovyšetření prsou na fantomu.

Musíme ještě poděkovat plavčici paní Tšponové, která všem přítomným předcvičovala s hudbou aqua aerobic, který tak doplnil příjemnou atmosféru.

Děkujeme všem, kteří přišli, kteří nás podpořili a doufáme, že za rok na shledanou.

 

Za Mamma HELP centrum Přerov

Jana Čaganová