Pochod pro Mamma HELP v Hradci Králové

Začátkem října si již tradičně pro dobrou náladu a kondici chodíme v Hradci Králové do Žižkových sadů. A co se tam koná? Pochod pro zdraví s růžovou stužkou ve znaku. Jenže letos to bylo trochu jinak. V mírném větříku vlál na provázcích, byl vidět na kabelkách i zavěšený na krku či zápěstí, uzel na kapesníku. Proč uzel? Abys nezapomněla, abys nezapomněl na prevenci karcinomu prsu. Na uzlíku je cedulka, která Tě zavede na stránky: www.udelejuzel.cz, kde se dozvíš podrobnosti.

Letošní Pochod se vydařil a nejen proto, že bylo nádherné počasí. Opět hrála skvělá hudba skupiny Abend Band, svoje umění nám předvedla děvčata z A-teamu s třásněmi POM-POM, nechyběla ani firma Zdravpo, která umožnila přítomným otestovat svoje chodidla a nabídla i něco ze svého sortimentu.  Poprvé k nám zavítaly skautky Veronika s kamarádkou, které trpělivě učily zájemce vázat zkracovačku, ambulanční uzel, dračí smyčku…

Na správnou chůzi s nordic walking hůlkami nás fyzicky připravila paní Pavla Šulcová, která ochotně poskytovala svoje rady i během pochodu. Pacientky, které si přinesly potvrzení od lékaře od nás bezplatně hůlky obdržely, ostatním jsme je zapůjčily. Na všechny se dostaly dobroty napečené mammahelpkami, ke kterým jsme připíjeli kávu od našich dlouhodobých spolupracovníků a sympatizantů manželů Vošoustových.

Vše se dělo pod Záštitou Města Hradec Králové a hejtmana Královéhradeckého kraje. Město nám jako každý rok zapůjčilo mobiliář (stánky, pódium) a kraj přispěl finanční částkou.

Děkujeme všem a moc si toho vážíme.

Už se těšíme na sedmý ročník Pochodu a věříme, že se všichni opět sejdeme a prožijeme příjemné podzimní sobotní odpoledne.

mammahelpky z Hradce Králové