Pochod pro Mamma HELP v Olomouci

Vyšlápněte si pro zdraví s mammahelpkami a růžovou stužkou

Příkaz zněl jasně, sraz v osm v Bezručových sadech v Olomouci. Ani o minutu dřív, ani o minutu pozdě! Všichni byli na čas.

Bylo až neuvěřitelné vidět tu synchronizaci. Každý přesně věděl, co má dělat. Po celou dobu příprav jsem měla úsměv na tváři, věděla jsem, že mě v tom nenechají. Jsou to prostě přátelé!

V devět už stálo všech pět stánků a mammahelpky začaly s jejich zdobením.  V deset bylo vše připraveno a my mohli začít!

Na úvod nás kapela SEŠLOST rozvlnila a vytvořila atmosféru domácí pohody. Hraje s námi již od vzniku tohoto projektu a Mamma HELP má za ta léta pod kůží a ví, že jsme všichni na jedné lodi. A je jasné, že přišli, aby taky podpořili ženy, které právě bojují s nemocí rakoviny prsu. Když jsem s nimi, mám pocit, že vše zvládnu a nic není problém. Jejich hudba mě vždycky dostane do pohody a klidu.

A když nastoupí olomoucké mažoretky, tak vždy nastoupí i mé slzy. Je to jako na objednání! Když vidím malé, střední a dospívající mažoretky s jakou chutí a radostí tančí, tak ze mě všechna nervozita, která ve mně ještě zbyla, zmizí! Jsou s námi již šest let a já jim za jejich věrnost moc děkuji. Je krásné vidět, jak se z malých děvčátek stávají slečny.

Letošní ročník nám poprvé moderovala herečka Moravského divadla Vlaďka Včelná. S Vlaďkou, jsem se seznámila čtrnáct dní před pochodem, a když jsme spolu stály u mikrofonu, měla jsem pocit, že se známe léta. Život mi holt přináší do života samé skvělé lidičky. Vlaďko, velmi děkuji. Vím, že jsi byla nervózní, ale byla jsi zkrátka skvělá!

Během programu mohli přítomní využít stánek s ochutnávkou výrobků firmy La formaggeria. A taky vyzkoušet zdarma líčení od firmy AVON. Rodiče si mohli od svých ratolestí na chvíli odpočinout a nechat své děti namalovat si nějaký krásný obrázek na obličej, anebo svěřit své ratolesti do rukou maskota Fanfulína, kterého nám zapůjčilo Moravské divadlo Olomouc. Na stánku ZPMV jsme si nechali změřit tlak a tuk v těle a po sdělení hodnot tuku v těle se někteří rozhodli navštívit stánek Centra Pohybu, který vedla Mgr. Lenka Fasnerová. Přítomní si mohli vyzkoušet zacvičit s Flexi barem nebo s gymnastickým kruhem. O pohyb opravdu nebylo nouze.

Před startem nám ještě lektorka Lenka upravila Nordic walkingové hole, ukázala, jak správně je používat a přišel čas si vyšlápnout!

Pro zdraví jsme si vyšlápli v pravé poledne. Kostelní zvony nám k tomu krásně odzvonily a u startovní pásky nás stálo celkem 149! Růžovou pásku, která byla plná uzlíků, jsem již tradičně přestřihla za přítomnosti paní MUDr. Dany Houserkové, Ph.D. z MAMMACENTRA a spolu s odborným garantem MUDr. Karlem Cwiertkou, Ph.D., z FN v Olomouci.

Do cíle jsme došli za zpěvu kapely SEŠLOST a na závěr nás čekala moc příjemná tečka! Firmy –  La formaggeria, AVON, SK-oil Morava, Kosmetické studio M&K a ZPMV nám věnovaly pro přítomné krásné dárky. Myslím, že každý byl potěšen a nikdo tak krásnou odměnu nečekal!

Celá akce vznikla za finanční podpory Statutárního města Olomouce a záštitu nad akcí převzal pan primátor doc. Mgr. Antonín Stašek, Ph.D.

Co závěrem napsat? Poděkování prostě patří úplně všem. Od začátku až do konce! Dobrovolníkům, sponzorům a všem, kteří si udělali čas a přišli podpořit mammahelpky a jejich pochod!

Za sebe musím napsat, že jsem měla velkou radost. Přišlo nás podpořit hodně lidí a to vždy potěší! Atmosféra byla nepopsatelná, sluníčko hřálo, hudba hrála a dětský smích bylo slyšet po celou dobu akce! No řekněte, co víc si přát….

Karla Otavová