Pochod pro Mamma HELP v Olomouci

Čtvrtý ročník pochodu „Vyšlápněte si pro zdraví s mammahelpkami a růžovou stužkou“ se uskutečnil v sobotu 4. října 2014 v Bezručových sadech. Sluníčko nám svítilo už od rána a tak dobrá nálada panovala i přes chladné ranní teploty.

Cílem pochodu bylo vyjádření podpory ženám, které onemocněly rakovinou prsu. Ukázat jim, že na to nejsou samy. Stejně jako v minulých ročnících i v tom letošním jsme měly připravený bohatý doprovodný program.

Kapela SEŠLOST nám již čtvrtým rokem zachovává přízeň a svými krásnými country písničkami nám už od rána zpříjemňovala „pochodový“ den. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která je naším hlavním partnerem, obohatila náš program svým edukačním stánkem, kde si lidé mimo jiné mohli nechat změřit tlak a tuk v těle. Firma AVON nás na pochod krásně nalíčila a mažoretky OLOMOUC nám předvedly taneční vystoupení od těch nejmenších až po dospělé.

Lektorské práce a to jak správně používat nordic walkingové hole, se jako vždy ujala paní Mgr. Lenka Fasnerová z centra pohybu. Hole nám před startem správně nastavila, předvedla správnou chůzi a také nám vysvětlila, jak chůze s holemi prospívá našemu tělu. Firma NUTREND nám poskytla dárkový balíček pro nejpočetnější tým.

Podpořit nás přišla paní náměstkyně primátora Mgr. Eva Machová z odboru sociálních věcí, náš odborný garant MUDr. Karel Cwiertka, Ph.D. a MUDr. Dana Houserková, Ph.D. z Mamma centra.

Moderování se ujala Ivanka Plíhalová.

Všem bych ráda poděkovala za pomoc při realizaci čtvrtého ročníku.

Na startu nás stálo přes 120, a to myslím, mluví za vše. Těšíme se na viděnou opět za rok!

Děkujeme, že jste nás přišli podpořit.

Karla Otavová