Pozdrav od bloggerky Andrey Chaloupkové

Mamma HELP, na první dojem jsem myslela, že je to nějaké sdružení maminek. Vůbec jsem vlastně netušila, kdo jsou mammahelpky. Jedna z pozitivních věcí na mé nemoci bylo právě toto osudové setkání. Před dvěma lety jsem měla čest poznat naprosto výjimečnou ženu, zakladatelku Janu Drexlerovou. Jana spojuje ono mamma s máma, ona je pro nás všechny takovou naší maminkou. Již 20 let je duší celé organizace, udržuje pohodu a teplo rodinného Mamma HELP krbu. Po dobu mé intenzivní léčby byl Mamma HELP oporou nejen mě, ale celé mé rodině. Mým rodičům a především mému čtyřletému synovi. Skutečná pomoc přišla díky projektu „Říct to dětem“. V Mamma HELP se mi dostalo psychologického poradenství zcela zdarma. Já, mladá pacientka a maminka, jsem díky odborné pomoci neměla strach, že by moji nemoc nezvládlo mé okolí. Poznala jsem další silné ženy například na společných terapeutických pobytech, které jsou balzámem na duši.

Mamma HELP je důležitou součástí našich onkologických životů. Dává nám porozumění, odbornou pomoc, pohlazení po duši a pocit, že nikdy na nic nejsme sami.

Ke krásným 20. narozeninám Mamma HELP přeji co nejméně pacientek a co nejvíce usměvavých žen na našich společných setkáních. Mnoho vstřícných lidí, kteří s pokorou přidají ruku k dílu a projekty podpoří. Ze všeho nejvíce přeji, ať dostává nazpět tolik dobrého, co on sám rozdává.

Pravou nohou do našich dalších společných let, Vaše koza :-)