Přednáška ve Fakultní nemocnici Olomouc

Pomáháme kampaní Říjen v růžové

Takový byl název konference pro lékaře, sestry a členky Mamma HELPU ve Fakultní nemocnici Olomouc na I. chirurgické klinice.

Jako první začala svou přednáškou s projekcí olomoucká koordinátorka Mamma HELP centra Karla Otavová. Přiblížila všem přítomným činnost našich Mamma HELP center, práci terapeutek v poradnách, a také jak provádíme prevenci pro veřejnost. Nezapomněla vysvětlit náplň odpoledních programů v centrech, k čemu slouží arteterapie, rekondice a benefiční prodeje.

Další body přednášek se týkaly plastických operací – MUDr. Daniel Stehlík, pooperační péče o pacientky – Martina Zajíčková ze Šumperské nemocnice. Zajímavá byla i přednáška MUDr. Jiřiny Šilhánkové z Medicomu Prostějov.

Mamma HELP centra Olomouc a Přerov se na této akci podílela se zajištěním instalace a přípravy místnosti pro posluchače a také dodáním části občerstvení pro přítomné. Samozřejmě jsme tam měli i náš Růžový benefiční prodej.

Největší poučení a také potěšení z této akce je právě spolupráce odborníků s neziskovým sektorem, kde bylo ukázáno, že i laická práce, která je prováděna pod odborným dohledem a s nadšením, je pro pacienty a jejich příbuzné stejně důležitá, jako odborná. A o tom to právě je.

Děkujeme všem, co se na této akci podíleli.

Z Přerova Jana Čaganová