Získali jsme cenu SozialMarie 2018

Mamma HELP získal jednu z cen SozialMarie 2018 se svým projektem Individuální psychosociální poradenství. Moc si této ceny vážíme a děkujeme všem za podporu.

SozialMarie je nejstarší cenou, předávanou sociálně inovačním projektům, a je udělována od roku 2005 každoročně celkem 15 výjimečným projektům z oblasti sociálních inovací. Vedle finanční odměny v celkové výši 54 000 EUR nabízí SozialMarie zviditelnění projektům, které inovačním způsobem reagují na společenské výzvy.

V roce 2018 se přihlásilo celkem 249 projektů z Česka, Chorvatska, Maďarska, Rakouska, Slovenska i Slovinska. Mezi nimi byl i náš projekt Individuální poradenství. Ceny byly vyhlašovány 1. května ve Vídni. S napětím jsme vyčkávaly, zda porota ocení i nás. A najednou jsme uslyšely – „a jednu z cen Sozial Marie získává Mamma HELP“. Zaplavila mě obrovská radost, když celý sál tleskal a koukal se na naši krátkou prezentaci. Velmi si vážíme toho, že odborná porota považuje naši službu za inovativní, a že nás vybrala jako jeden z 15 výjimečných projektů v rámci letošního ročníku.

Druhým projektem z České republiky, který byl oceněn, je Bydlení především pro rodiny v Brně, které poskytlo 50 sociálně slabým rodinám domov spolu s další podporou. Moc jim gratulujeme!

Celý večer se nesl v duchu přátelské atmosféry a byla jsem plná energie z toho, kolik je kolem nás tak úžasných projektů. Skvělý pocit z pobytu z Vídně umocnilo to, že jsme byly ubytované v hotelu Magdas, který je nesmírně inovativní – starají se o vás usměvaví lidé z celého světa (bývalí uprchlíci), a jste obklopeni úžasným designovým recyklovaným nábytkem.

Simona Kolářová

 

SozialMarie

 

SozialMarie

 

SozialMarie

 

SozialMarie

 

SozialMarie