Anděl 2014

Na konci prosince jsem se zúčastnila se svými kolegyněmi s plzeňského Mamma HELP centra, Marcelou, Jitkou a Helou slavnostní akce nazvané 8. Andělský slet. Pořádalo ji Statutární město Plzeň, zastoupené Odborem sociálních služeb Magistrátu města Plzně a Kanceláří primátora. Součástí programu bylo také veřejné poděkování primátora města Plzně, Martina Zrzaveckého, dobrovolníkům a pracovníkům v sociálních službách. Každá z nás obdržela písemné ocenění a věcný dárek, což nás samozřejmě potěšilo. A pak už došlo na tanec, hrála hudební skupina A.P.U. Band, a také na bohatě prostřený stůl. Moc jsme si pochutnaly!

Během večera jsme shlédly také několik úžasných předtančení. Velký úspěch sklidilo vystoupení žen z odboru sociálních služeb, které si – jako každoročně – připravily pro diváky velice vtipné taneční kreace.

Akce se konala ve Velkém sále Měšťanské besedy. Tato překrásná starobylá budova je už více než 100 let srdcem plzeňské kultury. Pod heslem „Plzeň sobě“ byla dokončena v roce 1991 a od té doby se tu nezastavil proud koncertů, plesů a společenských i vzdělávacích akcí. Při vstupu do této secesní chlouby Plzně na mne dýchly vzpomínky z mládí, první nejisté kroky v tanečních, maturitní plesy a samozřejmě i první lásky. Bohužel od té doby uplynulo moc a moc času…

Andělský slet se i poosmé moc pěkně vydařil, šly jsme domů ve skvělé náladě. Díky tomuto slavnostnímu večeru jsme i trochu vypadly z předvánočního shonu a společně si to moc užily.

Dana Moláčková, Mamma HELP centrum Plzeň